מקרה גישור בין ספק למקבל שירות

אירוע גישור שנערך בין סיטונאי תיירות אירופאי וספק של חבילות ספורט גדול מישראל:

משחק כדורגל בליגת האלופות 

התקיים באירופה, משחק בין קבוצת הכדורגל בין שתי קבוצות צמרת במסגרת ליגת האלופות.למשחק זה התחייב סיטונאי אירופאי לספק לחברת אירועי ספורט ישראלית 80 חבילות הכוללות בתי מלון , כרטיסי כניסה למשחק וגם העברות מהשדה למלון וחזרה. עלות כל חבילה בסביבות 1200 יורו לאדם.לספק האירופאי היה הסכם ( בעל פה ) עם מתווך של כרטיסי כדורגל. המתווך של כרטיסי הכדורגל היה מהימן ובמשך יותר משנתיים סיפק את הכרטיסים המבוקשים ובמחירים סבירים.את הכרטיסים היו משלמים מראש ובמזומן למתווך הכרטיסים והוא היה לוקח את הכסף ומשלם עבור הכרטיסים בקופת המועדון וחוזר עם הכרטיסים.

עד למשחק המדובר לא הייתה אפילו פעם אחת שלא סופקו הכרטיסים המבוקשים ובאותה תקופה הספק היה מביא את הכרטיסים יום קודם לבתי המלון שבהם התגוררו הלקוחות ואף דואג לחלק אותם לפי רשימה שקיבל מהסיטנאי.שבועיים לפני המשחק חברת אירועי ספורט העבירה שמות של הלקוחות ואף קיבלה אישור מהספק שלה, אשר קיבל אישור לכל החבילות בעל פה מהמתווך.שבוע לפני המשחק המתווך הודיע לספק שיש בעיה והוא לא יודע אם יוכל לספק את הכרטיסים בגלל מגבלה שהטיל המועדון על מכירת כרטיסים למשחק המסויים.  ( התברר שמועדון הכדורגל שינה את המדיניות שלו והתחייב לספק לקבוצה המתחרה 5000 כרטיסי כניסה יותר מהרגיל ולכן קיצץ את ההקצאות של המתווכים הרגילים שלו ).

הספק האיראופאי הבין מייד שקיימת בעיה החל לפעול מאחורי הקלעים במטרה להשיג כרטיסים בספסרות למשחק. מאחר והיה ביקוש עצום של הקבוצה היריבהלאוהדים שלהם שהגיעו למשחק לא היו כרטיסים פנויים והמעטים שנמצאו עלו בסביבות 800 יורו לכרטיס ( פי 5 מהמחיר הרשמי של המועדון ).הסיטונאי האירופאי ניסה להשיג כרטיסים בכל מקום אפשרי. הוא הצליח להשיג רק חלק קטן מכמות הכרטיסים המבוקשת.הוא  הודיע מייד לחברה הישראלית שקיימת בעיה אבל לא היה לזה פתרון באותו הרגע כי כבר היו מוזמנות חבילות שהכילו טיסות בתי מלון וגם כניסות למשחק . כל האנשים שילמו מראש ואי אפשר היה לבטל את החבילות.יום לפני המשחק הגיעה הטיסה עם כל הנוסעים. נעשו נסיונות נואשים להשיג כרטיסים נוספים ללא הצלחה. 

הסיטונאי הישראלי הצליח בדרך משלו לקנות כרטיסים במחירים אסטרונומיים וכמעט כל הנוסעים ( למעט משפחה אחת שלא הצליחו להכנס למשחק וראו את המשחק בטלויזיה של בית במלון בו שהו).המתווך של כרטיסי השחק פשוט נעלם ואי אפשר היה לאתר אותו , לא לפני המשחק וגם לא בימים הבאים שלאחר המשחק.

===========================================================

סוף פסוק:

מספר ימים לאחר המשחק , הגיע הספק האירופאי לארץ לפגישה עם הסיטונאי הישראלי.הוא הגיע לפגישה עם מגשר שפרט בפני הסיטונאי הישראלי את האפשרויות שעומדות בפניו: 

  1. להפסיק לעבוד לאלתר עם הספק הספרדי ולתבוע אותו על כל הנזקים שהיו בסביבות 1000 – 1200 יורו לכל חבילה  (למעלה ממאה אלף יורו) כאשר היה ברור מראש שתביעה כזאת אינה הגיונית כי העבירה נעשתה בספרד ולסיטונאי הישראלי לא היה שום הסכם כתוב  להוכיח שהתחייבו לספק לו את הכרטיסים. תביעה כזאת, באם הייתה יוצאת לפועל לא הייתה מניבה דבר. לספק הספרדי לא היו אמצעים לשלם את הנזק מצד אחד ומצד שני חברת א.ב.ג היתה מופיעה בפני הלקוחות שלה כלא רצינית.
 
  1. לאפשר למחלקת התביעות של א.ב.ג לסגור הסכמים עם כל אחד מהנוסעים שלא קיבלו את הכרטיסים. כאשר נסגר הסכם עם הלקוח , חברת א.ב.ג הביאה לידיעת הספק הספרדי את פרטי ההסכם והסכום של הפיצוי.הספק הספרדי היה צריך לאשר את ההסכם.  במקביל הוסכם שהחברה הישראלית תשלם את הפיצוי מייד ואילו הספק הספרדי ישלם את הכסף תוך תקופה של שנתיים. כדי שהספק הספרדי יוכל לשלם את הכסף ללא בעיה , חברת א.ב.ג המשיכה לעבוד איתו ולקחה ממנו חדרים בבתי מלון וגם את שאר השירותים למעט כרטיסי כניסה למשחקי הכדורגל. מכל חשבונית שנשלחה מהספק הספרדי קוזזו 10% לטובת הכספים שהספרדי היה חייב.
 

שני הצדדים הסכימו לגישור. נערך הסכם שכתוצאה ממנו הרוויחו שני הצדדים.הסיטונאי הישראלי פיצה את הלקוחות שלו וקיבל את הפיצוי מהספק האירופאי.הספק האירופאי הצליח להמשיך ולפעול תוך כדי הספקת השירותים וגם שילם לשיעורים את סכום הפיצויים במלואו..

למענה מהיר- נא מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

Call Now Button דילוג לתוכן