הסכמי ממון

הסכם ממון

גישור הסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון הוא אחד ההסכמים החשובים ביותר, בדרך כלל לאחד מבני הזוג, זה שמגיע "מהבית" עם כסף וממון. הצד השני בדרך כלל נוטה להתפשר בשלב זה ולחתום על הסכם ממון מתוך לחץ חברתי/אישי. רצון להתקדם לנישואין ולהקמת משפחה והתחושה כי אתם עם אהוב ליבכם לשארית חייכם אז מה זה משנה מי מקבל כמה…יש שיקראו לו "הסכם נישואין" למרות שאין זה כך, הסכם נישואין הוא למעשה מסמך מחתונה רפורמית בה לנייר אין משקל חוקי/משטפי אלא יותר הצהרת כוונות של בני הזוג אחד לשני.

כל אלו הנן "הנחות עבודה" בעגה שלנו שלעיתים קרובות מתנפצות על פני המציאות הטופחת ולעתים סוטרת על פנינו. שכן כאשר הכל בטוב ובני הזוג חיים בשלווה והרמוניה לא נדרש שום הסכם המסדיר זאת אין "הסכם אושר" המגדיר כי בני הזוג מחויבים לדאוג ולאהוב אחד את השנייה למשך כל חייהם, הכתובה למי שכרגע צקצק זאת…היא אינה מהווה בטוחה או ערובה לדבר(פרט למקרים בהם האישה תובעת ברבנות את הסכום הכתוב)וגם אז אין זה אומר שהיא תקבל. 

לכן, גם בשיא האהבה שלכם, רגע לפני החתונה חשוב מאד לקחת בחשבון את הסכם הממון ומחויבות הצדדים בהדדיות כלשהי. שכן בכל זאת צד אחד הביא לזוגיות את מרבית הכסף ולא אתם. יחד עם זאת אין זה אומר בהכרח כי ההסכם נכון לכם כיום או היה נכון לכם בזמנו כאשר נכתב.

גישור בהסכמי ממון לפני או אחרי החתונה

1. הסכם ממון לפני נישואין: או בשמו השני "הסכם קדם נישואין" מהווה את הבסיס לכל מערכת היחסים, מרבית בני הזוג אינם מודעים באמת לחשיבות הדברים וחושבים רק בראייה נקודתית צרה של ימינו אנו ופחות מה יהיה בעתיד… לכן אנו מציעים שרות לכל זוג השוקל לחתום על הסכם ממון לקבל ייעוץ וליווי איכותי ומקצועי, אשר יסייע לכם להבין לעומק את ההסכם ומשמעותו. היעוץ שלנו ב"מרכז גישור דיאלוג" יאפשר לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, לחתום על הסכם מאוזן ומתחשב אשר יכיל את כל הצרכים העכשוויים והעתידיים על מנת לשמר הוגנות בהסכם.

2. הסכם ממון טרום גירושין: גם אם חתמתם על הסכם ממון לפני שנים וכעת אחד מבני הזוג שולף אותו מהמגירה, זה לא אומר שהכל יעבור בבית משפט. אלא הדברים עומדים במבחן הזמן, הקשר הזוגי, ומהות הבסיס הכלכלי עליו מבוסס ההסכם. הרי הייתם צעירים והקריירה לפניכם, לכן לא ניתן לדעת מה יהיו יחסי הגומלין הכלכליים בין בני הזוג.

אנחנו נדאג שההסכם עליו תחתמו יהיה הוגן ומאוזן, כאשר הצד החזק בהסכם יישמרו זכויותיו במלואן, אך ישולב בדאגה גם לצד השני.

הגעתם להחלטה שאתם מתגרשים?! אל תעשו צעד נוסף לפני שאתם מגיעים לגישור.

גישור יחסוך לכם הרבה מאד כסף, הרבה מאד זמן, וים של אנרגיות שליליות ועוגמת נפש. שכן לעיתים צד אחד אינו מודע באופן מלא לזכויותיו ובייחוד כאשר מדובר בגירושין בין בני זוג להם ילדים משותפים. הרי שהמצב מורכב ומחייב המשך דאגה כלכלית וקיומית לילדים. גם אם בני הזוג נמצאים בסכסוך ההולך ומעמיק מיום ליום, חשוב להסתכל קדימה לאופק חיובי עבור כל אחד מבני הזוג. כמובן שבמשוואה הזו חייבים לדאוג לילדים ככל הניתן ולהפחית מהלחץ הנפשי והסטרס שהם עוברים, גם אם אתם חושבים שהם "מקבלים" את הגירושין בסדר…הרי שאתם לא מודעים לנפשם העדינה ולמחשבות שלהם. חשוב להיות רגישים אליהם ולשמור על מודעות גבוהה ביחס אליהם. כל שינוי ולו הקטן ביותר בהתנהגות ודפוסים מוכרים יכול להיות הסימן שלכם כי הילד/ה אולי זקוק לעזרה מקצועית על מנת להתגבר על המשבר שנוצר בחייו בלי שיש לו כל שליטה על כך.

תחשבו על הילדים קודם ואולי מהמקום הזה תמצאו את העמק השווה לסיים את הנישואין בצורה מכובדת דיה. את הילדים שניכם תגדלו עד לגיל הבגרות לכן קחו זאת בחשבון.

Call Now Button דילוג לתוכן