5.11.18

הסכם גישור

בין

הסופרת שרה כהן ( שם בדוי )

ובין

הוצאת ספרים השחר  ( שם בדוי )

מגשרים:    מוטי שנבל , גד קומראן  ושמואליק לוי

פיקוח:  צביקה שרטר

פניה:  פנתה אלינו בשיחת טלפון הסופרת שרה כהן.  בשיחה סיפרה לנו שיש לה בעיה עם הוצאת ספרים שהבטיחה לה להוציא לאור ספר ולא קיימה את מה שהוסכם. שרה שמעה מחברה על האפשרות לפתור סכסוכים בשיטת הגישור וגם קיבלה את הטלפון שלנו.

קבענו פגישה עם שרה:

הפגישה נקבעה ב WE WORK , חברה המספקת חללי עבודה ומשרדים בכל רחבי הארץ.

המרכזים של WE WORK ממוקמים קרוב לתחנות רכבת ויש אפשרות הגעה בתחבורה ציבורית וגם מקומות חניה למגיעים ברכב פרטי.  יש לנו הסכם עם החברה ואפשר לקבל משרד בכל אחד מהסניפים בהתאם לצרכים שלנו. קיית אפשרות להציע שתיה חמה וכיבוד קל במקומות אלו.

החדר שעמד לרשותנו היה חדר ממוזג , עם שולחן עגול וארבעה כסאות.

פגישה  ראשונה:

המגשר: שלום , קוראים לי שמואליק ואני מגשר, שבי בבקשה, אפשר להציע לך משקה ?….

הלקוחה:  נעים מאד , תודה רבה, קוראים לי שרה , לפני כשנה כתבתי ספר על נסיון שהיה לי בנושא פגישות של של רווקים ורווקות. פניתי להוצאת ספרים וחתמתי איתם הסכם הוצאה לאור והפצה והם לא עמדו בהסכם.

המגשר: תרשי לי להסביר לך את נושא הגישור ולהציג את חברתנו בפניך. אנחנו 4 שותפים שכולם מגשרים. יש לנו התמחויות בנושאים…. . צורת העבודה שלנו היא שבכל גישור אנחנו ממנים 2 מגשרים אשר מתאימים לאירוע המדובר .  אנחנו שומרים על כך שאנחנו לא נוטים לטובת אחד הצדדים אלא משתדלים שהצדדים בקונפליקט ינהלו דיאלוג אשר בסופו נגיע להסכם אשר יהיה מקובל על כל הצדדים.  לכל מה שנאמר בחדר יש חסיון מלא, כמו לפסיכולוג או רופא ואי אפשר להביא אותו לבית הדין בתור עד.    

תקנה   73 -ג קובעת שיש 3 דרכים לפתרון סכסוכים.

סעיף 79 א – בית משפט. בניהול שופט ועורכי דין של שני הצדדים. יכול להמשך זמן רב כאשר הלקוחות מדברים עם עורכי הדין ועורכי הדין עם השופט. זה יכול להמשך זמן רב ויהיו עלויות גבוהות. כיום יש לכל שופט אלפי תיקים שמחכים בתור . קרוב לודאי שהשופט יפנה את המקרה לגישור. השופט מחליט לפי הנתונים היבשים שיביאו בפניו עורכי הדין. קרוב לודאי שהמרוויחים היחידים יהיו עורכי הדין.

סעיף 79 ב – בוררות. ההחלטה של הבורר לא ניתנת לערעור וקרוב לודאי שהבוררות לא תמיד תהייה לפי מה שהלקוח חושב.

סעיף 70 ג – גישור.  הגישור מטרתו להגיע לדיאלוג אשר בסופו יגיעו לפתרון הסכסוך בהסכמת הצדדים.  תפקיד המגשר לדאוג שיהיה קשר בין הצדדים כאשר המטרה היא להגיע למצב שבו כל המשתתפים ירוויחו.   אחד + אחד = שלוש.

העיקרון הוא שכל אחד מהצדדים ישלם סכום שווה עבור הגישור.  ארבע הפגישות הראשונות יהיו ללא תשלום ( 2 לכל צד ) והחל מהפגישה השלישית המחיר יהיה לפי שעות או במידה והלקוח מעוניין המחיר יהיה לפי חודש.   אם יש לך שאלות בנושא תשאלי ונשמח לענות.

הלקוחה:  הבנתי ואני רוצה להכנס לתהליך הגישור.

המגשר:  מניח לפני הלקוחה טופס הכניסה להליך גישור והלקוחה חתמה.

המגשר:  מדבריך הבנתי שהחלטת להוציא ספר לאור וחתמת הסכם עם הוצאת הספרים אשר לא עמדה בהסכם.  תוכלי בבקשה לפרט?

הלקוחה:  הכנתי בשבילכם העתק של ההסכם החתום עם הוצאת הספרים.  שילמתי הרבה כסף להוצאת הספרים . הספר אכן יצא לאור אבל עברתי במספר חנויות ספרים בערים שונות ולא ראיתי את הספר שלי באף חנות. צלצלתי מספר פעמים להוצאת הספרים אבל לא הצלחתי לדבר עם מנהל החברה.  יש לי הרגשה שהוא מתחמק מפני. לפני שחתמתי על ההסכם הוא היה תמיד פנוי ועכשיו אי אפשר להתקשר אליו. התוכן של הספר שלי הוא מאד מעניין ולדעתי הוא היה חייב להיות רב מכר. פשוט ההוצאה לאור לא עושה אפילו מאמץ קטן להפיץ אץ הספר. המזכירה של המנכ"ל נתנה לי מספר טלפון של בחור בשם משה ואמרה שאני צריכה לדבר איתו.  משום מה הוא בכלל לא עונה לי במספר הטלפון שקיבלתי. 

המגשר:  תוכלי לתת לי את מספר הטלפון שקיבלת , את מספר הטלפון של הוצאת הספרים, את הכתובת של הוצאת הספרים ואת הטלפון של המנכ"ל ושמו.  אני מניח שאין לך התנגדות שנפנה אליו.

הלקוחה:  אני מסכימה. ( נותנת את העתק החוזה ואת מספרי הטלפון המבוקשים כולל הטלפון שלה דואר אלקטרוני שלה ).

המגשר: בנקודה זו נסיים את הפגישה , ניצור קשר עם הוצאת הספרים , נשמע את גירסתם   

נפרדים לשלום.

 

פגישת מגשרים:

המגשר ( שמעכשיו נציג אותו כמגשר 1 )  מציג בפני הנוכחים את הפגישה והמגשרים מנתחים את המקרה וקובעים דרך פעולה.

1.      הצדדים בקונפליקט לפי האינפורמציה שיש בידנו כרגע:  הוצאת הספרים , מנכ"ל הוצאת הספרים , בחור בשם משה ( שלא עונה על הטלפון ) והסופרת.

2.      קיים קונפליקט של הסופרת בינה לבין עצמה. האם הספר שכתבה ראוי ( כפי שהיא חושבת ) או לא ראוי כי הוא לא נמכר ולא נמצא בחנויות. קונפליקט זה הוא רגשי וגם ערכי.

3.      קיים קונפליקט בין הסופרת לבין הוצאת הספרים והמנכ"ל  זה קונפליקט רגשי ערכי וערכי.

4.      קיים קונפליקט בין הסופרת והמפיץ ( משה ) גם קונפליקט זה הוא רגשי , רציונאלי וגם ערכי.

5.      חריפות הקונפליקטים היא גבוהה כי הסופרת מרגישה שלא מתיחסים אליה למרות שהשקיעה בספר את נשמתה ואת כספה.

6.      בחלוקת העבודה נקבע שמגשר מס 2 יצטרף למגשר 1. 

7.      פעולות שנקבעו :  שלב ראשון – מגשר 2 יפנה בטלפון למנכ"ל וגם למשה וינסה לקבוע פגישה. במידה ולא יצליח , ישלח מכתב הזמנה לגישור.

מגשר 2 מתקשר להוצאת הספרים ומדבר עם המנכ"ל:  שלום , שמי גד ואני מגשר. קיבלתי את הטלפון שלך מהגברת שרה כהן. האם אפשר לקבוע פגישה ולדבר על הנושא ההוצאה לאור של ספרה ?

המנכ"ל:  אני מצטער אבל אני חושב שאין שום בעיה עם הספר , אנחנו עמדנו בכל תנאי ההסכם ואין לי עכשיו זמן. ( מנתק את השיחה ).

מצלצלים למשה ( המפיץ ):   אין תשובה בטלפון שלו.

שלב 2 – נשלח מכתב למנכ"ל הוצאת הספרים.  במכתב כתוב שהסופרת הודיעה לנו שקיימת בעיה עם הוצאת הספר ושיווקו ושהיא חתמה על מסמך המאשר שהיא רוצה להפגש ולדון עם הוצאת הספרים.

שלב 3 – לאחר שבוע שלא התקבלה תשובה התקשרנו שוב:  שלום , אני מתקשר אליך שוב בקשר להוצאת הספר של שרה כהן. האם נוכל להפגש ?

המנכ"ל: עקרונית אין לי בעיה להפגש איתכם אבל אני עסוק מאד. אני יכול להפגש אתכם בעוד 3 שבועות בתאריך XXX   ואוכל להקדיש לכם רק 15 דקות.כי יש לי פגישה נוספת מיד אחרי הפגישה אתכם.  אישרנו את הפגישה.

בפגישת המגשרים הוחלט:   לבוא מוכנים לפגישה. בהתחלה להסביר מהו גישור ולהחתים את המנכ"ל על הסכמה לגישור. לאחר מכן לשמוע את גרסתו ולראות באם יש אפשרות להתחיל ( או יותר נכון המשיך ) את הגישור.  ( הגישור בעצם החל לאחר ששרה כהן חתמה על המסמך ).

פגישה עם המנכ"ל במשרדו נוכחים המנכ" ומגשרים 1 ו 2.

שלום , שמי שמואליק ואני מגשר מצוות דיאלוג. שלום ,אני גד ואני מקשר מצוות דיאלוג.

שלום. שמי אריה ואני המנכ"ל של הוצאת הספרים. אני אישית חתמתי את החוזה עם שרה ואני מכיר את כל פרטיו. אני משוכנע שעשינו מעל ומעבר כדי שהלקוחה תהייה מרוצה.

מגשר 1 – איני מטיל ספק בדבריך אבל הסופרת אינה מרוצה וטוענת שהחוזה לא קויים. ברור שיש כאן קונפליקט  בינכם לבין הסופרת.

מגשר 2 – לפני שנמשיך בשיחה הייתי רוצה להסביר לך את מהות תהליך הגישור.   (  מגשר 2 מסביר לאריה את החוק ואת הליך הגישור )  .

מגשר 1 – ברשותך נעביר לך טופס הסכמה לגישור

אריה:  תעבירו ואני אחתום עליו למרות שאני עדיין טוען שאני מילאתי את חלקי ומי שבעצם לא בסדר זו הסופרת.

מגשר 1 : תוכל להרחיב בנושא ההסכם?

אריה:  חתמנו עם הסופרת שנדפיס 1000 ספרים ואכן זה מה שעשינו. בזמן הדפסת גילינו פגם שהיה באשמתנו , תיקנו את הפגם והדפסנו מחדש מבלי לחייב את הסופרת בתשלום נוסף. העברנו את הספרים למפיץ וברגע זה תפקידנו הסתיים. הסופרת צלצלה אלי והפניתי אותה למפיץ כדי שתבדוק איתו מה קורה.  היא התקשרה אלי שוב ואמרה שהיא לא מצליחה לדבר איתו. כדי להקל עליה נתתי לה אפילו את הנייד שלו.

מגשר 1:  מדבריך הבנתי שהפצת הספר היא לא מתפקידה של הוצאת הספרים , תוכל להרחיב?

אריה:  אני לא מבין אותכם , אתם מייצגים את הסופרת ולא יודעים שיש שני חוזים ? האחד עם הוצאת הספרים והשני עם הפצת הספרים.

מגשר 2:  תרשה לי לתקן אותך כי נראה לי שלא הבנת את מהות הגישור.  אנחנו לא מייצגים אף צד בתהליך הגישור. תפקידנו הוא להניע את תהליך הגישור אשר יתקיים בשיחה ובהסכמה בין הוצאת הספרים ובין הסופרת שרה כהן.

מגשר 1: תוכל לתת לנו העתקים של שני החוזים כי לנו יש רק חוזה אחד ונושא ההפצה לא מוכר לנו. 

אריה:  תמתינו בבקשה,  מחפש במחשב שלו ומוציא לנו העתקים   

מנכ"ל הוצאת הספרים מציג בפניו  שני חוזים , האחד מול הוצאת הספרים והשני מול חברת הפצה. שניהם חתומים על ידי הסופרת.

מגשר 1:  עכשיו התברר לנו  כי קיימים שני חוזים שונים  האם הם נחתמו ביחד או אחד נחתם מול הוצאת הספרים ואחד נחתם מול חברת ההפצה?

אריה:  נחתם ביחד אבל הוסבר לסופרת שאלו שני חוזים שונים.  אם תקראו את החוזים תראו שהחלק שלנו בוצע במלואו ואילו על  החלק של הפצת הספרים אינו קשור אלינו.

מגשר 2: אני לא מצליח להתקשר למפיץ. הטלפון שלו מצלצל אבל הוא לא עונה אף פעם.

אריה:  מוזר מאד . אני מדבר איתו כל הזמן. כרגע הוא בחו"ל ויכול להיות שבגלל זה לא הצלחתם ליצור איתו קשר. בשבוע הבא , כשיחזור אתאם לכם פגישה איתו.

הפגישה הסתיימה אחרי שעתיים ( זוכרים שהמנכ"ל אמר שיש לו רק 15 דקות פנאי ? )

 

נשלח טופס הסכמה לתהליך גישור והמנכ"ל חתם עליו והחזיר אותו תוך 24 שעות.

פגישת מגשרים  2

מגשר 1 ו – 2 מספרים על הפגישה עם המנכ"ל.  כל הפרטים.  לאחר מכן נערך דיון שכלל ניתוח הפרטים וקבלת החלטות כיצד להמשיך את התהליך.

מגשר 1:  קראתי את ההסכמים עליהם חתמה הסופרת עם הוצאת הספרים.  המנכ"ל אמר אמת כי חוזה אחד מדבר על הקשר עם הוצאת הספרים והוא מדבר על הכנת הספר , הדפסתו והעברתו לידי המפיץ. כמו כן יש בחוזה סעיפים המדברים על קביעת מחיר המכירה של הספר בחנויות ועל הסכומים שמגיעים לסופרת על כל ספר שנמכר. כמו כן מדובר בחוזה על מכירה של הספר במכירה ישירה באינטרנט. סעיף נוסף עוסק במכירה הספר באינטרנט.

 

מגשר 2:  בחוזה עם המפיץ מדובר רק על הפצת הספרים לחנוניות לפי הביקוש.  בשני החוזים אין אפילו מילה אחת על חשיפת הספר לקהל הרחב ועל פעולות שיווק .

החלטות:  המגשרים יפגשו עם הסופרת ויבדקו אם היא הבינה את המשמעות של שני החוזים שהיא חתומה עליהם . כמו כן לבדוק איתה מה היא מצפה בעצם מהוצאת הספרים ומה היא מצפה מהמפיץ.

בקשר לחלקה של הוצאת הספרים:  למרות שהמנכ"ל הודיע שהוא קיים את חלקו בחוזה הוא מעוניין מאד שהקונפליקט הקיים יסגר בהסכמה .  אם הקונפליקט יחריף ויצא החוצה כי יכול להגרם נזק תדמיתי לו אישית וגם צלהוצאת הספרים.  

נקבעה פגישה עם הסופרת באותו המקום:

מגשר 1:  שלום לך , הייתה לנו פגישה מאד מעניינת עם מנכ"ל הוצאת הספרים. לדבריו את חתמת על שני חוזים נפרדים. הוא קיים את חלקו ובעצם הבעיה שלך היא עם המפיץ.

הסופרת:  כאשר הוא החתים אותי הוא שם לפני מספר דפים , ביקש ממני לקרוא אותם ולחתום בשני מקומות.  בכלל לא נאמר לי שיש שני חוזים נפרדים וגם מעולם לא ראיתי אפילו את המפיץ. לאחר החתימה על חוזים הכל פעל בסדר עד שהודיעו לי שהספרים מוכנים והחלו לשלוח אותם לחנויות. חלפו מספר חודשים ואני נוסעת לעשרות חנויות ספרים ולא רואה אפילו ספר אחד בחנויות.  צלצלתי להוצאת הספרים והם אמרו לי לדבר עם המפיץ ( לא ידעתי שיש לי חוזה נפרד איתו ). לא הצלחתי אפילו לדבר איתו פעם אחת.  הוא פשוט לא עונה לטלפונים.

מגשר 1: האם תוכלי להראות לנו  את החוזים שחתמת עליהם עם הוצאת הספרים והמפיץ?

הסופרת:  חוזרת ומדגישה – אף אחד לא אמר לי שיש שני הסכמים. חתמתי את ההסכם רק מול הוצאת הספרים ומעולם לא ראיתי את המפיץ.  כבר עברו 9 חודשים ואני אפילו לא יודעת כמה ספרים נמכרו  בכלל.  לפי החוזה אני צריכה לקבל דיווח על מצב המכירות ומעולם לא קיבלתי דו"ח מהוצאת הספרים.

מגשר 2: האם את יכולה פרט קצת על השיווק והפצת הספר.

הסופרת:  נושא הספר עוסק בפגישות " שידוך "אישיות שלי עם רווקים שהוא נושא שמעניין את כל מי שאני מדברת איתו. דיברנו עם מנכ"ל הוצאת הספרים שנעשה ערבי עיון שבהם יהיה מפגש עם צעירים שבמהלכו אקרא פרקים מספרי ויהיה דיון על הספר. זה מעולם לא נעשה. כמו כן אני חוזרת ואומרת שאין ספרים שלי באף חנות שביקרתי בה במספר ערים שונות.

מגשר 2:  תוכלי לפרט מה את מצפה שיקרה בעציד?

הסופרת:  אני מצפה שיהיו ערבי עיון על הספר , שהוצאת הספרים , או ההפצה תדאג שהספר שלי יגיע לחנויות.   אני רוצה שיהיו לי כמה מאות עותקים שאוכל לחלק בכל מיני ארועים וכמובן יש לי כבר ספר נוסף שאני רוצה להפיק אבל יש לי ספקות אם אעשה זאת מול הוצאת הספרים הזו או אחרת.

פגישת מגשרים מספר 3 :  

מגשר 1 :  לאחר פגישה אחת עם המו"ל ושתי פגישות עם הסופרת מסתבר לנו שהסופרת חתמה על 2 חוזים נפרדים , האחד של ההוצאה לאור והשני של ההפצה.  כל זאת מבלי שקיבלה הסבר על כך שאלו שתי ישויות נפרדות. היא הבינה שהוצאת הספרים אחראית להוצאת הספר לאור וגם להפיצו לחנויות.  כל נושא השיווק לא הוסבר לה והיא לתומה חשבה שהוצאת הספרים גם תעשה פרסומת או פעולות שיווקיות אחרות להביא את הספר לתודעת ציבור הקוראים.

מגשר 2:  בנוסף יש גם מכירות  של הספר באינטרנט. מכירות אלו נעשות על ידי הוצאת הספרים אבל הסופרת לא קיבלה שום דו:ח על מצב המכירות.

 החלטות:  המגשרים יקבעו פגישה נוספת עם המנכ"ל לבדוק את נכונותו להמשיך בגישור וגם לנסות לקבל הבהרות אם יש דוחות על המכירות ומדוע לא הועברו לידיעת הסופרת. כמו כן לבדוק קבלת  שיתוף פעולה מהמפיץ שאין אפשרות להתקשר איתו.

נקבעה פגישה עם המנכ"ל – שוב במשרדו כי הוא טען שהוא מאד עסוק ויכול להקדיש לנו חצי שעה.

הפגישה הייתה הפעם ברוח יותר נעימה.

המנכ"ל (  רוצה להפגין שהוא רוצה לעזור ):  פניתי למפיץ ושאלתי אותו מדוע הספר של יפה לא נמצא בחנויות והוא טען שהוא ניסה מספר פעמים להביא את הספרים לחנויות אבל הן מסרבות לשים אותו על המדפים שלהן כי יש המון ספרים חדשים ויותר מבוקשים בשוק.  גם הוצאות ספרים גדולות מקשות על הקטנות ואין זה תפקידו ללחוץ עליהן , תפקידו להביא את הספרים המבוקשים לחנויות. באם הסוםרת רוצה לראות את הספרים שלה בחנויות היא צריכה ליצר ביקוש לספרים אלו אם על ידי פרסומת או פעולות שיווקיות אחרות.

מגשר 1:  לפי החוזה הלקוחה צריכה לקבל דו"ח וגם תשלום על ספרים שנמכרו.  כמו כן יש סעיף על מכירת ספרים באינטרנט.

המנכ"ל:  מסתכל במחשבו ומוציא דו"ח תלת חודשי שבו רואים שנמכרו בסביבות 60 ספרים ברבעון האחרון.  הוא מתקשר למחלקת החשבונות ומבקש שכינו לו דו"ח של כל מכירות הספר. שני דוחות שונים , האחד דרך החנויות והשני באינטרנט.

מגשר 2: האם נשלח אי פעם דו"ח כל  שהוא לסופרת ? האם היא קיבלה תשלום עבור ספרים שנמכרו ?

המנכ"ל: לא ידוע לי אם נשלחו דוחות אבל אני בטוח שלא שולם עבור הספרים שנמכרו כי כדי שנוכל לשלם הסופרת צריכה לעשות הסדר עם רשות המיסים לתשלום מס במקור ואז להוציא לנו חשבונית מס.

מגשר 1: הסופרת לא יכלה לדעת מה מגיע לה אם לא נשלח אליה דו"ח. היא גם לא ידעה שיש לעשות הסדר עם רשות המיסים.  אני מבקש שישלח דו"ח לסופרת כדי שתוכל להמשיך בתהליך.

המנכ"ל:  בקשר לספרים שנשארו , יש לנו בסביבות 500 ספרים במחסן.  עלות ההובלה שלהם לבית הסופרת תעלה בסביבות 500 שקלים.  בתור אקט של רצון טוב אני מוכן לשלוח אותם לבית הלקוחה על חשבוני ( לאחר החתימה על הסכם הגישור ). כמו כן תדברו עם הסופרת על האפשרות להוזיל את מחיר הספרים באינטרנט. כדי להגדיל את המכירות.

פגישת מגשרים מספר 4 :

מגשר 1:  לאחר פגישה עם המנכ"ל הגענו להבנה שהוצאת הספרים לא מעוניינת להקדיש זמן נוסף להפצת הספר אלא הייתה מעוניינת רק בהוצאת הספר.  אם הספר היה אטרקטיבי הם היו משקיעים הרבה יותר זמן ואמצעים בהפצה לחנויות.

מגשר 2:  למרות שנמכרו ספרים ההוצאה לא טרחו לשלוח דו"ח לסופרת כי במקרה כזה היו צריכים להעביר לה כספים.

החלטות:  תקבע פגישה עם הסופרת לבדוק אם היא מודעת לכך שהייתה צריכה לבקש דו"ח כל 3 חודשים , להגיע להסכם עם רשויות המס ולהוציא חשבוניות מס להוצאת הספרים כדי לקבל את המגיע לה. כמו כן לדון איתה על האפשרויות שלה בנושא העלאת המודעות לספרה . כמו כן לבדוק את נושא המכירות באינטרנט.

נקבעה פגישה עם הסופרת באותו המקום:

מגשר 1 : בפגישה עם הוצאת הספרים נאמר לנו שנמכרו כמה עשרות ספרים. לפי החוזה היית צריכה להתקשר אליהם ולבקש דו"ח על מצב המכירות.  כמו כן לפנות לרשות המיסים ולתאם איתם את דרך תשלום המס במקור על הספרים שנמכרו וגם להוציא חשבונית מס להוצאת הספרים כדי שיוכלו לשלם לך על הספרים שנמכרו.

הסופרת:  לא ידעתי שום דבר התהליך המסובך הזה כי אף אחד לא טרח להסביר לי.  אני אפנה מייד לרשות המיסים.

מגשר 2 :  בפגישה הבאה שלנו עם הוצאת הספרים אני מקווה שנקבל דו"ח מקיף על המכירות וגם כמה כסף מגיע לך מהוצאת הספרים.  כמו כן , לאחר ישחתם ההסכם  הגישור הוצאת הספרים מוכנים לשלוח לך את הספרים שנשארו על חשבונם עד לביתך.

הסופרת מתחילה להראות מרוצה.  כעת , כשיהיו לי ספרים אוכל לעשות ערבי עיון על הספר.

מגשר 1 :  המנכ"ל דיבר על האפשרות להוריד מעט את המחיר של הספר באינטרנט כדי להגדיל את המכירות.

הסופרת:  אני יכולה להוריד את המחיר אבל יכול לפגוע בהתיחסות שלילית של הקונים לספר.

מגשר 2:  כדאי לחשוב על זה כי לדעתי התיחסות הקוראים לספר היא לא לפי המחיר אלא לפי התוכן.  את בטח שמעת על מבצעי מכירה של 4 ספרים ב 100 שקלים.

הסופרת:  עכשיו אני יכולה גם להתחיל לדבר עם הוצאת הספרים על הוצאת הספ השני שלי.

מגשר 1:  אם נגיע להסכמה עם הוצאת הספרים לתשלום עבור הספרים שנמכרו, למשלוח הספרים שמגיעים לך, להמשך מכירת הספרים באינטרנט במחיר מוזל וכמובן הוצאת הספר החדש שלך , האם תחתמי על הסכם הגישור בהסכמה עם הוצאת הספרים?

הסופרת : כמובן.  לפני חודשיים הרגשתי שכל העולם נגדי ורציתי להגיש תביעה משפטית נגד הוצאת הספרים.  עכשיו אני רואה שהפניה לגישור עזרה לי מאד והתוצאות הן מעל ומעבר למה שציפיתי.

פגישת מגשרים מספר 5:     

מגשרים 1 ו – 2 מדווחים על תוצאות הפגישה עם הסופרת?

הוחלט להכין טיוטא של הסכם גישור ולהציג אותה למנכ"ל הוצאת הספרים.

פגישה במשרדו של המנכ"ל:

המנכ"ל :  יש לי דוחות של כל המכירות של הספרים בחנויות ושל האינטרנט.כמו כן הספרים ארוזים ומוכנים למשלוח לבית הסופרת.

מגשר 1:  מציג את טיוטת הסכם הגישור למנכ"ל.   המנכ:ל מעיין בטיוטא ומבקש שניתן לו מספר ימים למחשבה .

לפני סיום הפגישה אמר המנכ"ל: אני רוצה להודות לכם. בפעם הראשונה שהתקשרתם התיחסתי אליכם ואל הסופרת כאל טרדנים וחשבתי שאתם רוצים לנסות ולהוציא מאיתנו כספים ללא סיבה נאותה. לא היה לי שמץ של מושג על מה הסופרת מתלוננת כי אנחנו עמדנו בכל תנאי ההסכם. אפילו פעלנו מעל ומעבר כי בהדפסה הראשונה מצאנו טעות ונאלצנו לתקן את הטעות ולהדפיס שוב  והכל על חשבוננו. אנחנו תמיד משתדלים שהלקוח יהיה מרוצה.  לאחר מספר פגישות גישור התרתם את הפלונטר וכל זאת אפילו ללא פגישה אחת שלנו עם הלקוחה.

   

21/5/2018

הסדר גישור

בין

XXXXXX

ובין

הוצאת ספרים   XXXXX

רקע

-בין הוצאת הספרים —— לבין הסופרת — התגלעו מחלוקות בגין הסכם להוצאה והפצת ספר אותו כתבה  XXX.

שני הצדדים  השכילו לנסות וליישב את המחלוקת בגישור.

-הגישור-מו"מ מונחה בין הצדדים במחלוקת עפ"י תקנה 79 ג' לחוק בתי המשפט.

             המגשרים נטראלים וההליך מתנהל בסודיות וחיסיון.

-להסדר יכול להינתן תוקף של פסק דין.

 

עקרי ההסדר

הסדר זה מבטא את האינטרסים של הצדדים כפי שגובשו בהליך הגישור.

1.1           XXX תקבל "מספרי XXX" את הכסף המגיע לה עפ"י ההסכם המקורי תמורת הספרים שנמכרו  (  הסכום יקבע לפי הדוחות של המכירות ).

1.2           העברת הסכום _________ (  נא להשלים את הסכום לפי הדוחות ) תעשה על פי הכללים החשבונאים, המסמכים הנדרשים עפ"י שלטונות המס וניקוי מס כחוק.

1.3           הסכום-שיטת החישוב ותוצאותיו, דוח המכירות

1.4           העתק החישוב ומסמכי העברה יועברו למגשרים כבסיס לבדיקה במקרה של מחלוקת.

2          יתרת הספרים– הספרים שלא נמכרו ונמצאים באיכסון של הוצאת הספרים.

2.1תרת הספרים תועבר לXXX לכתובת שלה ב XXX.

2.2 העברת הספרים תעשה בתאום טלפוני ותעוד זמני העברה.

2.3 XXX תאשר בחתימתה קבלת הספרים

2.4העברת הספרים תעשה תוך תשעים ימי עסקים.

3.הפסקת מכר והפצה פיזיים-  

3.1 תוך 90 ימי עסקים תפסק המכירה וההפצה ע"י "ספרי XXX"

לספרי XXX לא תהא שום דרישה לעמלה בגין מכירות של עדנה מתאריך זה.

4.הפצה אלקטרונית-

4.1 ספרי XXX תמשיך בהפצה אלקטרונית עד תאריך   1/6/2019 לפחות.

4.2 XXX תעביר בכתב לספרי XXX  את המחיר הנדרש עבור הספר.

4.3 ספרי XXX תקבל את עמלתה בגין מכר והיתרה תועבר ל XXX בסוף כל רבעון.(עפ"י כללי המס)

5.סיום ההתקשרות

5.1 XXX וספרי XXX מאשרים כי הסדר גישור זה מבטאת את סוף ההתקשרות הקודמת ומהוה תחליף בלעדי המתאר את יחסיהם ההדדיים.

5.2 XXX וספרי XXX מצהירים בזאת כי אין להם תביעות הדדיות ובא קלי למחלוקת ביניהם.

6.פרשנות ההסכם, אי הבנות ומחלוקות

6.1ספרי XX ו XXX מתחייבים כי ידונו באמצעות "גישור" בפני המגשרים  (בתשלום לפי מחירון הגישור – 600 שקלים לפגישה – לפחות 2 מפגשים ) בטרם יפנו לערכאות משפטיים

 

 

___________________________             ______________________________

XXXX -ת.ז                                               ספרי XXX

 

חתימת קיום מגשרים

 

 

__________________________                ______________________________

צביקה שרטר                                          שמואל לוי

מגשר                                                     מגשר                                        

 

דיאלוג מרכזי גישור

אתר:www.mishkit.co.il

מייל:mishkit@012.net.il

0505515739

 

עברו מספר ימים ומנכ"ל הוצאת הספרים שלח אלינו את ההסכם ממולא בסכומים החסרים וגם חתום.

העברנו את ההסכם לחתימת הסופרת.