גישור במשפחה

גישור משפחתי

גישור משפחתי – לצמצם את הנזקים למינימום!

גישור בענייני משפחה נשמע כהליך סבוך ומורכב בו מעורבים אמוציות משני הצדדים, ילדים ותא משפחתי מורחב. כולם בעלי פוטנציאל לסבול מהגירושים שלכם. האם זה באמת כורח המצב או שאפשר להתנהל אחרת ולסיים את הזוגיות והחיים המשותפים בהדדיות ומתוך הסכמה והכרה בעובדה כי הילדים שלכם הם הדבר הכי חשוב לכם בחיים ולכן אינכם מעוניינים לגרום להם עוול וצלקות נפשיות בגלל שאתם כזוג כבר לא מסתדרים. 

לכן גישור בענייני משפחה הינו הליך חשוב מאין כמוהו, לא רק עבורכם אלא לכל היקרים לכם, ההורים, אחים ואחיות וכל הסביבה הקרובה אליכם. לא רק בהיבט המשפחתי אלא גם בהיבט החברתי, שכן גם לילדים וגם להורים הסביבה החברתית/קהילתית מכירה אתכם וכאן גם נכנס עניין "הבושה" או "הסתרה" שכן אינכם רוצים להיחשף בחולשותיכם, וכן, גירושים נחשב כהליך מחליש ומה הפלא?!

האם גישור במשפחה מחוייב ע"פ חוק?

האם גישור – חובה במשפחה? אכן נכנס לתוקפו בחודש יולי 2016 החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה}, התשע”ה-2014, אשר קובע כי צדדים המעוניינים להגיש תביעה בסכסוך משפחתי יחויבו להשתתף בהליך גישור לפני הגשת התביעה. למעשה גם אם לא היה מתערב בית הדין וקובע את הגישה המחמירה, גישור במשפחה הנו חובה לעצמכם וליקרים לכם! אין דרך אחרת להציג את הדברים שכן מדובר בנכס היקר לנו מכל, התא המשפחתי שלנו, אותו טיפחנו, השקענו ותחזקנו כל השנים למען הזוגיות שלנו, למען הילדים כמובן שרבים מהזוגות מקדישים להם את חייהם ועל הדרך שוכחים את הזוגיות. ההורים שלך ושלו, וכל הסביבה הקרובה לכם, גם במקום העבודה. כלומר "אין לאן  לברוח" ואין צורך לברוח אלא לנהל הליך מתוך כבוד הדדי ורצון להגיע לסיום הנישואים מהר ככל הניתן. כך כל אחד מבני הזוג יכול להתקדם בחייו. לכן כאשר אנו כותבים "חובה" אכן היא כזו, גם משפטית וגם חובה אישית, שכן היא חלה על בני הזוג כדי לפרק את המשפחה בצורה הכי "קלה" שיש מבלי לגרום לנזק נפשי לילדים ולכם. גם כאשר אתם טעוני אמוציות ולא רואים כלום בעיניים פרט לכעס/שנאה/נקמה הרי בסופו של דבר תזכרו שהתוצאה לכך היא גרימת נזק ועוול לאלו שאתם אוהבים הכי הרבה.

גישור ילדים

גישור חובה במשפחה חשוב מאוד גם לקשר בין האחים, שכן בעת גירושים בני הזוג נוטים למשוך את הילדים כל אחד לכיוון שלו, הדבר יכול לגרום לקרע וריב בין אחים ואחיות שכן כל אחד מצדד בהורה אחר. ובטוח שהאמת היא לצידו ועל רקע זה נוצרות בעיות רבות במשפחה עד כדי אובדן החיבור בין כולם ועד להפסקת קשר בין אחים ואחיות. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה כנראה אבל גרמתם לו במו ידכם. ישנם מקרים בהם האחים והאחיות בוגרים ומבינים את המצב ומפעילים שיקול דעת, אך מה לגבי גישור ילדים? מה הסיטואציה בהם הילדים למעשה הופכים לחלק מהמערכה בין בני הזוג ומכאן גם החשש שהילדים הקטנים / צעירים אינם מבינים את הסיטואציה וההתרחשות ויתנו לה פרשנות אחרת, שגויה לעיתים.

גישור בין הורים לילדים יכול להוות גשר טוב לקשר המתמשך בין בני הזוג הגרושים לעצמם ובין ילדיהם , שכן לרוב יש ילדים משותפים ולכן אין מנוס מלהיות בקשר אחד עם השנייה. האם אתם מעדיפים לנהל "קרבות" בכל שיחת טלפון עם הגרוש/ה? כנראה שלא ואין צורך שכך יהיה. אם תדעו להשכיל ולהבין כי המלחמות שלכם משפיעות רק על האנשים שאתם הכי אוהבים ודואגים להם בחיים.

למידע נוסף ושיחת היכרות – צרו קשר ללא כל התחייבות.האם

למענה מהיר- נא מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

Call Now Button דילוג לתוכן