גישור גירושין

גישור גירושין

גישור גירושין 

הליך הגישור מתבצע למעשה במקום שכירת שירותי עו"ד והגשת תביעה בבית משפט. בהליך זה אין ניסיונות לגשר בין בני זוג אשר גיבשו כבר את ההחלטה להתגרש, מבחינה אישית/פרסונלית. אלא מטפלים בחלוקת הרכוש, הסדרי משמורת על הילדים, חלוקת כספי הפנסיות/חסכונות וכן הלאה. לרוב מדובר בהליך לא קל אך מהיר הרבה יותר מבתי המשפט, עולה לכל אחד מהצדדים שמינית מהסכום אותו היה משלם לעו"ד, ולא פחות חשוב נגרם פחות סבל למשפחה והילדים, שצריכים לעבור אתכם את התהליך בעל כורחם.
כמו כל הליך פורמלי גם כאן יש הסכם ברור ומוגדר עליו בני הזוג חותמים טרם תחילת ההליך, זאת מתוך כוונה לשמור על הוגנות ושקיפות בתהליך, עיקרי הדברים:
*ניהול התהליך בתום לב ובהגינות ושקיפות מלאה, ללא כל משוא פנים או ביצוע פעולות חד צדדיות מאחורי גבו של בן הזוג.
*התייעצות עם עו"ד במהלך גישור, הצדדים יכולים להתייעץ עם עו"ד במהלך התהליך, אך אין הוא רשאי להיות חלק מהתהליך או להתערב ישירות בניסוחו.
*חסיון מלא לכל מהלך הגישור ומהות ההסכם בין בני הזוג, כל הפרה של חיסיון זה עלול לגרור ביטולו על ידי הצד השני.
*עדות בבית משפט, מאחר והתהליך חסוי אין לזמן מגשר להעיד בבית משפט במקרה והצדדים לא הגיעו להסכמה. המגשר אינו חלק וצד בעניין בשלב זה ולכן עדותו לא תישמע.
*אחריות מגשר לגישור, אין המגשר אחראי לתוצרים הסופיים או לקיומו של ההסכם בחלקו או במלואו. המגשר הינו ניטרלי לחלוטין ואין ולא היה לא קשר כלשהו עם מי מהצדדים טרם להליך זה.

?מהו מגשר גירושין

מגשר לגירושין הינו אדם המוסמך על פי הכשרתו לבצע הליך גישור בין בני זוג, מודע למצב הרגיש בין בני הזוג, יודע לזהות נפשו של אדם ולייצר מצב בו בני הזוג שעד אתמול חלקו מיטה כל לילה, לשתף פעולה בהליך לטובתם ולטובת הקרובים אליהם. מגשרים לגירושין, מקצועיים ובעלי נסיון יגלו את הרגישות וההבנה הדרושה לכל אחד מבני הזוג, יחתרו לדרך הקצרה והיעילה ביותר להגעה להסכם ויחסכו הוצאות כבדות ועוגמת נפש רבה. לרשותכם ב"מרכז גישור דיאלוג" רשימה מובחרת של מגשרי גירושין בעלי ניסיון רב בתחום והצלחות רבות.

הסכם גישור גירושין

כמו בתהליך גישור עצמו, ישנם שני סוגי הסכמים לגישור, האחד נועד בין הצדדים ונועד לתקופה בה בני הזוג עדיין ביחסים טובים ומעוניינים לסיים בהדדיות וכבוד את הזוגיות. ההסכם השני בא לעגן סופית את היחסים בין בני הזוג ונועד לטפל בחלוקת הרכוש, משמורת ילדים, חלוקת כספים וכן הלאה. הסכם גירושין גישור זה, לאחר שייחתם על ידי הצדדים, יוחתם בבית המשפט ויקבל תוקף משפטי לכל דבר ועניין בין הצדדים.
הסכם גישור לגירושין נועד בראש ובראשונה למנוע אי הבנות או עושק של אחד מהצדדים. בא להגן על זכויותיו של כל אחד מבני הזוג, בין אם מדובר בנושא הכספי או משמורת משותפת או בלעדית על הילדים.

גישור לפני גירושין

הליך גישור זה הנקרא גם "גישור זוגי", נחשב למעין "שלום בית" , בו ישטחו בני הזוג את טענותיהם האחד מול השני, ותוך ייעוץ וליווי של מגשר מוסמך ינסו לגשר על הפערים ביניהם ויסכימו לנסות שוב את פרק הזוגיות. טרם יגיעו לבתי המשפט הגוררות עימם הוצאות כבדות בשכירת שירותי עו"ד, וכדי להימנע מתהליך ארוך, יקר ומסורבל. רוב הזוגות שמגיעים לגישור טרם הגירושין נמצאים ביחסי הדדיות האחד מול השנייה, ויכולים למעשה לשבת באותו חדר ולהגיע לעמק השווה לשני הצדדים. זהו המצב האידיאלי אך מאד עדין בו בני הזוג מעוניינים יחד לגשר על המחלוקות האישיות. במסגרת הליך כזה שני בני הזוג מתחייבים להימנע מהליכים משפטיים חד צדדים, כלומר לא לפנות לייצוג עו"ד ולא לפתוח תיק תביעה/גירושין ברבנות. הסכמה זו באה לתרום להדדיות הגישור בין בני הזוג ולאפשר לכל אחד מהם לבסס יחסי אמון בתהליך ובמגשר. בכל נקודת זמן יכול כל אחד מהצדדים להודיע על הפסקת הליך הגישור ולפנות לבית משפט, זכויותיו לא ייפגעו בשל הפסקת הגישור ואין לכך כל רלוונטיות בבית משפט. רוצים לדעת יותר? אנא פנו אלינו ונשמח לשוחח
למענה מהיר- נא מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

Call Now Button דילוג לתוכן