גישור בעבודה

גישור בעבודה

גישור במקומות עבודה-דיני ויחסי עבודה

כמו בכל מקום בו אנשים עובדים או חולקים יחד, ישנם ויהיו מחלוקות לעולם. בייחוד כאשר מדובר על יחסי עובד מעביד. בין אם מדובר בעובד זוטר או בכיר, עובד וותיק או כזה שגויס לעבודה לפני שנה. לכל אחד מגיעות זכויות ברורות ומוגדרות בחוק המאפשרות לשני הצדדים להבין מה זכותם / חובתם. החוק התעדכן רבות בשנים האחרונות ומעת לעת "מכסה" שטח רחב יותר מבחינת הכיסוי הכספי/ביטוחי המגיע לעובד המפוטר/מתפטר.

למעשה עובד אשר פוטר אמור לקבל את מלוא הפיצויים והכספים המגיעים לו, את רובם המעסיק אמור היה להפריש חודש בחודשו כנדרש בחוק. ובעת עזיבתו כל העובד, המעסיק אמור לתת לו מכתב שחרור לחברת הביטוח. בחברות רבות ומכובדות כגון חברות היי טק ואחרות, גם חברות קטנות אגב נהוג לשלם את הפנסיה של העובדים בזמן וגם להפריש את האחוזים מסך השכר מראש על מנת להצנע ממצב בו קרן הפיצוים בחסר והמעסיק אמור להשלים זאת בתשלום אחד. מה שמקשה על מעסיקים רבים ומכאן הדרך לתביעה קצרה.

גישור הנו הליך מקובל בדיני עבודה

אם הגעת למצב בו המעסיק או העובד אינם מגיעים להסכמה, ובטרם פניתם לבית המשפט הרי שהליך גישור בעבודה הנו הדבר הנכון ביותר לעשות. גישור יחסוך לצדדים כסף רב, תשלום שכ"ט לעו"ד, עוגמת נפש שתימשך כשנתיים ויותר עד להגעה למשפט. ואז גם רוב הסיכויים שלא ישמעו אותך אלא השופט ידרוש /ירמוז שתצאו לדון בפשרה. המשמעות שלה תמיד הפסד לצד הצודק וניצחון לצד שגרם את העוול. בהליך גישור בין הצדדים תחסכו זמן רב ולרוב תקבלו את המגיע לכם מבלי לחלוק זאת עם עו"ד.

אל תרוצו ישר לבית משפט-הליך גישור בעבודה הנו שכיח מאד ומקובל בדיני עבודה בכל רמות השכר והתפקידים.

למענה מהיר- נא מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

Call Now Button דילוג לתוכן